Investice do nemovitosti v Praze. Proč se vyplatí i Brňákům?

Říká se, že kupovat nemovitost v některém z rozvíjejících se, prosperujících krajských měst může být výhodné tehdy, když v dané lokalitě sami bydlíte. Dnes už to ovšem tolik neplatí. Proč by jinak stále více brněnských investorů kupovalo novostavby v Praze? Důvody tohoto současného trendu jsou zřejmé. Dobře to nese. Už je to tak, trendy se za poslední roky změnily a statistiky praví jasně, že kromě zahraničních investorů lákají lukrativní nemovitosti v Praze už i ty brněnské.

Proč Praha?

To je naprosto logické. Šance na zhodnocení vložených financí je rozhodně vyšší ve větších městech. (V těch menších naopak není přílišný optimismus na místě.) Jakákoli případná ekonomická nebo politická krize dopadne nejdříve na již nyní oslabené lokality – a projeví se v dalším poklesu cen nemovitostí. Navíc tzv. volatilita (kolísání hodnoty nemovitosti) je v laciných krajích mnohem horší. Jako nejperspektivnější z tohoto pohledu se právě proto jeví hlavní město, kde vzniká celá řada developerských projektů. Takové množství (s takovým potenciálem) v dalších městech republiky nenajdete. Nutno doplnit, že i tak je Praha velký pojem a ne všechny lokality slibují do budoucna velkou výnosnost.

„Lokality, které bych v tuto chvíli v Praze doporučoval všem investorům, by se měly nacházet v širším centru metropole. Měly by být dobře dopravně dostupné a občansky vybavené, aby uspěly v soutěži s jinými byty k pronájmu. Přesně takové podmínky splňuje i náš současný projekt rezidence SKY Barrandov, který realizujeme ve velmi perspektivní části Prahy 5,” říká Ing. Bronislav Cienciala, MBA, jednatel Sky Barrandov. Podle jeho slov brněnský realitní trh sice tamním investorům velmi přeje, ale určitě není tak rozmanitý jako ten v hlavním městě, kde se investorům otevírají mnohem širší možnosti.

Správa nemovitosti už není starost

Velkým problémem byla dříve vzdálenost, která investory spíše odrazovala kvůli problematické správě nemovitosti. A není se čemu divit. Byla totiž natolik náročná, že dojíždět stovky kilometrů kvůli nájemníkům (nebo jiným starostem) se nikomu nechtělo. Dnes už však existují firmy, které se o všechno spolehlivě postarají. Investorům tak odpadá tato nepohodlná stránka věci. Specializované firmy zajistí nejen pravidelně platící nájemníky, ale také smlouvy, pravidelný úklid nebo třeba namátkovou kontrolu stavu bytu. Tyto služby se zaplatí třeba z provize z nájemní smlouvy.

Investice jsou daňově výhodné

Dalším podstatným důvodem hovořícím pro investici do nemovitosti jako takovou, je fakt, že při správném nastavení může jít o jednu z daňově nejvýhodnějších investic vůbec. Celou výši totiž lze „daňově umořit“.

Ideální místo pro zhodnocení vašich peněz

Pokud hledáte vhodný projekt, do kterého byste chtěli vložit své “volné” finance, máme pro vás jeden tip. Jedná se o výjimečný projekt ležící ve skvělé lokalitě umístěné na Praze 5. Rezidence SKY Barrandov, která mimochodem získala prestižní ocenění Realitní projekt roku 2015, si zcela oprávněně zaslouží vaši pozornost. Tady vámi vložené finance hodnotu rozhodně neztratí. Více o projektu se dozvíte na www.skybarrandov.cz.

2016-07-sky-barrandov-v01